Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvý podcast Zuzany Čaputovej je omyl (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Na šťastie som to nepočul,

tak nebudem vydávať nejaké hodnotiace súdy. Ale vôbec by ma neprekvapilo, ak by pani prezidentka mala takýto podcast. Už niekoľko mesiacov sledujem, že stráca schopnosť reálne posudzovať veci verejné. Neviem či je to neschopnosťou alebo všeho schopnosťou poradcov, či jej záväzkom k partajníckej minulosti.

Obávam sa, že z Čaputovej sa stáva Gašparovič v sukni. Možno nemá prerieknutia či verbálne chyby, ale bezobsažnosť prejavu respektíve partajníckosť začína (?) byť na "pováženou"
 

Nebolo by od veci byť trochu konkrétny,

lebo potom tvoj príspevok vyznieva len ako bezobsažná kritika a potreba kopnúť si do prezidentky. V poslednej dobe sa to stalo módou. Treba si zobrať príklad z autora blogu. Kritizoval prezidentku, ale presne pomenoval čo a ako kritizuje a podložil svoje tvrdenia podľa neho správnymi faktami. Na nás zostáva, či tým faktom uveríme. Čiže bolo by dobré trochu rozviesť, ktoré prejavy prezidentky boli bezobsažné. Ja čo som počul len niekoľko prejavov prezidentky, tak tie boli niekedy až veľmi konkrétne. Viď výzva na prenechanie menežovania krízy. Partajníckosť? A mohli by sme sa aj dozvedieť ktorej strane by mala nadbiehať a aké prezidentkine skutky o tom svedčia? Ako sa prejavuje strata schopnosti prezidentky reálne posudzovať veci verejné? Viete svoje tvrdenie aj niečím podložiť?
 

 

Asi máš pravdu "bezobsažnosť" nie je to najšťastnejšie slovo.
A osobne by som tú nešťastnú výzvu nepokladal za prejav, ale OK. Fakt si myslíš, že po jej zbabelom prejave pred testovaním je na mieste dávať výzvy na prenechanie krízy?
Súlad s jej materskou partajou je neprehladnutelný.
 

Absolútne s tebou súhlasím.

Dúfali sme v štátničku, máme političku.
 

Áno, pre

nekritických obdivovateľov Matoviča máme političku, určite sa nepáči ani Ficovcom a Kotlebovcom, pre väčšinu ľudí je to štátnička.
Ja som dúfal, že sa Matovič začne správať ako štátnik, ale stále je to len primrznutý adplescent ktorý ani netuší, ako sa má premiér správať. Sebastredný, pomstychtivý pokrytec a klamár ktorý namiesto toho aby bol tmelom koalície tak sa len strká do zadku mafiánovi a útočí pubertálnym štýlom na každého, kto prejaví tú drzosť a v niečom s ním nesúhlasí.
 

Wow!

Keby ťa platili Fico a Pellegríny 30 striebornými, nepíšeš inak.
 

Áno, presne

a ešte Soroš, mimovládky, liberáli a ateisti. Jediný argument na akúkoľvek kritiku Matoviča je, lebo návrat Fica? Že stúpa jamkatý a sedí so založenými rukami? Ale veď za to si može trnavský sedlák, ako to on o sebe tvrdí, sám a nikto iný.
 

To je veľmi, veľmi dobrý dôvod.

Čo si myslíš, že sa potom stane s Kováčikom, Jankovskou, Gašparom, Lúčanským, Bodorom, Kollárom, Kočnerom, Bašternákom, Kvietikom?
Stále nechápeš? Mám pokračovať?
 

Ahá, už rozumiem. Preboha, jasne.

Prezidentka požiada Matoviča, aby nechal menežovať covid-krízu nejakého odborníka. Tým povalí vládu, budú musieť byť nové voľby, vyhrá ich Fico alebo sa dostane do novej koalície a všetko bude ako predtým. Preboha, na to som nepomyslel.
 

Už si sa v tej diskusii stratil.

Tu nejde len o túto neférovú výzvu zmeny posla zlých správ, ktoré urobila nekorektne cez médiá.
Prezidentka sa správa presne tak ako Matovič a Sulík alebo aj Fico a Pellegríny. Čo nevymyslí ona, to nie je dokonalé a treba to, pravda na prezidentskej "úrovni", opatrne a citlivo, bez zodpovednosti, skritizovať - veď, čo keby sa mýlila.
 

Hlava štátu u nás

má tú výhodu, že nemusí nič vymyšľať. Čaputová si nepotrebuje leštiť svoje ego alebo riešiť vlastnú ješitnosť. Viď Gašparovič, prešlo 10 rokov a vieme akurát, že boli nejaké problémy na poľovačke, chodil na snemy Smeru, nechcel vymenovať Čentéša a raz skoro nabúral Radičovú. Ináč autá, poľovačky a hokej. Takého chceš ďalšieho prezidenta?
Zabudol som na tie neskutočné brebty.
 

Na nič som nezabudol.

Asi som naivne očakával slovenskú Merkelovú.
 

No veď práve, že

Prezidentka je politička a nie je bohužiaľ štátnička za čo ju mnohí pokladajú a to kritické či nekritické obdivovanie Matovica a jeho adolescentne správanie, ktorý netuší ako sa má premiér chovať na veci nič nemení.
Chyby a správanie Matoviča nijako neospravedlňujú Čaputovej chyby a správanie.
 

Poprosím ťa ešte raz o konkrétne

príklady. Partajníckosť, súlad s materskou stranou kde ty vidíš? Ako sa prejavuje strata reálneho videnia vecí verejných? To je veľmi vážne obvinenie. Rozveď to.
Zbabelý prejav pred testovaním. Myslíš na presné pomenovanie situácie pár hodín pred začiatkom testovani? V piatok poobede prezidentka mala rokovanie s členmi generál. štábu. O nich mala info, že 30 % odberných miest nie je plne pripravených, ona si to nevycucala z prsta, to mala priamo od vojakov a len presne pomenovala situáciu aká vtedy bola.
 

 

Neklam, rokovanie mala rano a namiesto vyzvy k ucasti bojovala voci niecomu co nehrozilo (sankcie voci ludom ak sa nezucastnia z dovodov nedostatku testovacich miest)
 

Neklam,

Prezidentka jasne vyzvala všetkých ktorí môžu aby sa dali otestovať,. Keďže pripravenosť bola taká, že podľa predpokladov sa nemali dať otestovať všetci, tak žiadala, aby neboli tí, ktorí sa nebudú môcť otestovať trestaní.
 

Neklam, nie ráno, ale pred obedom.

“ Umožnime ľuďom, aby sa dobrovoľne otestovali. Občania, využite túto príleźitosť vo vašej obci, meste, ak máte túto možnosť. A to bez strachu a iba v záujme ochrany zdravia.” To je z prejavu prezidentky po stretnutí. Tak si predstavuješ boj proti testovaniu alebo len klameš a vymyšľaš si?
 

 

Pokladáš za náhodné rovnaký postoj prezidentky a jej materskej partaje?
Pokadáš za náhodné, že rovnako jej materská partaj sa vezie na kritike vlády a neprináša žiadnu víziu pre krajinu ako takú.
Možno je to pre teba súhra náhod pre mňa nie.
 

Sám si povedal, že máme za premiéra

adolescenta a ani netuší ako sa má správať premiér. Čiže si si hneď odpovedal na svoju otázku o oprávnenej kritike adolescenta. A keby len adolescenta.
 
Hodnoť

 

Caputova ma uz iba 2 agendy. Nahanat svoje percenta bezbrehym populizmom a pomahat PS ako sa da okiadzanim ich konkurentov.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 192
 2. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 191
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 107
 4. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 67
 5. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 47
 6. Elena Antalová: Marečku, už mi pero nepodáte... 40
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 40
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 37
 9. Martin Pilnik: 23 293 675,46 € vyhodil Krajči von oknom odmietnutím hlasu odborníkov na liekovú politiku 36
 10. Stanislav Vošoust: Názor: M1 MackBook Air - Veľa muziky za “málo” peňazí alebo len bublina nafúknutá YouTube 34

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Hrozná manželka.
 2. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 3. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 4. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 5. Štefan Vidlár: D O J E M
 6. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 7. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 8. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 9. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 10. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke


Už ste čítali?